Google Map – mapy ze znacznikami

Google Map – przedstawiam dwie ciekawe wtyczeki Map Google do WordPress ze znacznikami, na które po najechaniu myszką lub kliknięciu widzimy dodatkowy opis lub miniaturką fotografii.

1.  Google – SaltMap to wtyczka która pozwala na umieszczenie lokalizacji na mapie Google, przy pomocy znaczników

zrzut-mapa1

SaltMap wykorzystuje mapy Google do wizualizacji miejsc na mapie. Tworzy niestandardowy typ postu dla miejsc i możliwość posiadania własnych pól, takich jak adres i inne informacje. Następnie informacja jest sformatowana do okna informacyjnego przy pomocy szablonu. Poprzez możliwość umieścić okno informacji poza mapą dla małych ekranów działa on dobrze na urządzeniu mobilnym.

Oprócz wyświetlania miejsc ma poparcie wśród miejsc z wyszukiwania zakończenia auto dla. Wyszukiwania będzie jedna wszystkich informacji o położeniu, ale wszystkie dane nie muszą być podawane przez matrycę.
Mapa może być umieszczony na dowolnej stronie lub pocztą chcesz z krótkim kodem. Dając krótkie kod wartości parametrów mogą być globalne sterowanie i lokalizacje mogą być filtrowane na każdej mapie. zobacz krótki odcinek kodu poniżej po więcej szczegółów.

Wtyczkę można pobrać ze strony:

http://wordpress.org/plugins/salt-map

2. Comprehensive Google Map Plugin – Kompleksowa Mapa G oogle, to proste i intuicyjna, a jednocześnie elegancka, w pełni udokumentowana wtyczka  mapa  Google, która instaluje jako widget i krótki kod.

zrzut-mapa2

Wtyczka ta z wieloma funkcjami jest wydana w wersji free i pro i posiada następujące funkcje:

 Kompatybilnośc z kartami jQuery! Nie gorzej renderowane mapy na swojej stronie!
 Kompatybilnośc z W3
 Intuicyjny i przyjazny użytkownikowi interfejs, który sprawia, że jest bardzo łatwa w konfiguracji mapy Google. Brak skomplikowanych opcji konfiguracji. OpenStreetMap – dostępne obrazy
 Z ponad 250 niesamowitych ikon niestandardowych znaczników do wyboru!
 Zsumowanie wszystkich znaczników z publikowanych treści w jednej mapie – Marker Geo Mashup!
 Dziesiątki opcji konfiguracji do wyboru, w tym klastrów markera.
 Dodawanie bieżącą lokalizacji GPS użytkownika końcowego na mapie! Przydatne dla użytkowników końcowych, który chcą znaleźć trasę dojazdu od ich aktualnej lokalizacji do markerów MAP
 W pełni udokumentowane. Jeśli pomoc nie wystarczy podpowiedzi, zawsze można znaleźć w pełnej dokumentacji na temat każdego z ustawień
 Shortcode kreator dostępny, który integruje się z edytorem postu / strony.
 Wstawianie zapisanych skróconych kodów bezpośrednio do postów / stron
 Widget może być włączony.

zrzut-mapa3

 

Jak widzimy na obrazie powyżej mamy spory wybór znaczników. które możemy dołączyć do mapy.

Wtyczkę możemy pobrać ze strony:

http://wordpress.org/plugins/comprehensive-google-map-plugin


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/zm003200/_sub/mobilne-strony/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

One Response to Google Map – mapy ze znacznikami

  1. Marek pisze:

    Bardzo dobre wtyczki do WordPress! Sporo funkcji i dużo znaczników do zapisania na Google Map. Myśle że warto skorzystać i wybrać jedną z przedstawionych tutaj wtyczk i zainstalować na swojej stronie na WordPress. Dzięki za artykuł.

Dodaj komentarz